מה זוכי פרס נובל אמרו על הספר "להיות מנטש":

"הערכים שלכם הם הערכים שלי והרצון שלכם לעשות שינוי הוא הרצון שלי" – חתן פרס נובל, פרופ' דן שכטמן

"תורת המשחקים מוכיחה שאופי טוב בונה מערכות יחסים חיוביות ויציבות" – חתן פרס נובל, פרופ' רוברט אומן"

"מה שמאיים על החברה שלנו אלה הם סכסוכים פנימיים ושנאה בין קבוצות שונות, חוסר היכולת להקשיב ולדבר בצורה תרבותית וחוסר הבנה של משמעות החיים שלנו כאן ושל מטרתם. אני מקווה ש'להיות מנטש' יבנה גשר מעל המים הסוערים האלה" – חתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר

איך אתם יכולים לעזור

עמותת 'להיות מנטש' זקוקה לכם. אנא תמכו בפרוייקטים שלנו!

בניסוח שלך

שאלנו אנשים רבים מהו לדעתם מנטש – והם אמרו לנו. אנו רוצים לשמוע ממך! אמור לנו: זה יכול להיות תיאור של מישהו, מחשבה כלשהי, רעיון או כמה מילים. מה שחשוב לך.

צפו בסרטון שלנו

אביב גפן קיבל את אות "מנטש השנה" לשנת 2020

תל אביב, 13 ביולי 2020.

אביב גפן קיבל את אות "מנטש השנה" לשנת 2020

ארגון " מנטש" שמח להכריז על בחירתו של המוסיקאי אביב גפן לקבלת אות "מנטש השנה" לשנת 2020 . הבחירה התבססה על המנהיגות יוצאת דופן של אביב גפן שבעיצומו של הגל הראשון של מהפכת הקורונה קרא להפסיק את השיסוי בחרדים והביע את מחוייבותו לחיזוק האחדות בין חילוניים,דתיים וחרדים. התייצבותו של אביב גפן כנגד טרנד השיסוי בחרדים בתקשורת בעיצומו של משבר הקורונה, מהווה דוגמא ומופת אישי לבני הנוער בפרט ולציבור בכלל כיצד פועלים לחיבור בין המגזרים השונים בחברה הישראלית.

מנהיגותו האמיצה של אביב גפן מבטאת את העקרונות של ארגון "מנטש",  לחזק את הלכידות בין חילוניים דתיים וחרדים, כי כולנו עם אחד.

בטקס שנערך בתל אביב אמר ד"ר משה קפלן יושב ראש ארגון "מנטש": " אנו גאים להעניק לאביב גפן את "אות מנטש השנה" על המנהיגות שהוא גילה בקריאתו לקירוב בין דתיים וחילוניים. משבר הקורונה הציף את השסע בין חילוניים ודתיים ולכן מנהיגותו של אביב גפן דווקא בזמן המורכב הזה בולטת ומעוררת השראה."

אביב גפן אמר "ארגון מנטש עושה דבר גדול בכך שהוא מחבר ומאחה את השברים הכבדים בחברה הישראלית בין חילוניים, חרדים ודתיים ובכך פועל לתקן את הקרע בעם.  ליבי ותמיכתי בפעילותכם."

אביב גפן גם יצא בקריאה נרגשת לבני הנוער החילוניים, הדתיים והחרדים להצטרף ולהושיט ידיים איש לרעהו . וציין  "שבסוף כולנו יהודים שחיים ביחד במדינת ישראל"