המועצה המייעצת

 

ג'ו ליברמן Joe_Lieberman_160x190

 ג'ו ליברמן , סנטור ממדינת קונטיקט, ולשעבר  חבר המפלגה הדמוקרטית. בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2000  , נבחר מר ליברמן  כמועמד המפלגה הדמוקרטית לתפקיד סגן הנשיא  במרוץ של אל גור לנשיאות ארה"ב –מה שהפך אותו למועמד היהודי הראשון המתמודד בבחירות לכרטיס לנשיאות ארה"ב.

הוא נולד בעיר סטמפורד,שבמדינת קונטיקט, והינו בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ייל .

בשנת 1970 כיהן בסנאט  של מדינת קונטיקט ושמש כמנהיג הרוב בסנאט במשך שלוש קדנציות רצופות.

בין השנים 1983-1989 שימש מר ליברמן כיועץ המשפטי בממשלת ארה"ב . בנוסף לפעילותו, ליברמן הוציא לאור כשבעה ספרים בין השאר : "הרפתקה מדהימה"(2003), בו הוא מתאר את חוויותיו למרוץ לנשיאות ארה"ב , "גילוי מחדש של יפיה של השבת "(2011), ו-"פצצת תזמן מתקתקת"—שבו הוא מנתח את הגורמים לכישלון ממשלת ארה"ב למנוע את התקפת הטרור בבסיס הצבא האמריקאי בפורט הוד (2011).

 מר ליברמן הוא כיום עו"ד במשרד עורכי הדין במנהטן של קסןביץ, בנסון, וטורס LLP.

רחלי שפרכר פרנקל Rachelli Sprecher Fraenkel_160x240

נולדה וגדלה בישראל, היא בוגרת מדרשת נשמת מתן, מדרשת לינדנבאום ואוניברסיטת בר אילן. רחלי מלמדת תלמוד והלכה במדרשת נשמת ועובדת במהלך עשר השנים האחרונות כיועצת הלכה במסגרת "הקו החם" של מדרשת נשמת.

בנוסף רחלי מנהלת את התוכנית ללימודי הלכה מתקדמים במת"ן.

רחל היא אמא לשבעה ילדים, ומתגוררת עם משפחתה ביישוב נוף איילון שליד העיר מודיעין.


פרופסור רוברט ג' אומן 

israel-robert-aumann_160x240

נולד בפרנקפורט שבגרמניה, וכילד היגר לניו יורק. את התואר הראשון שלו השלים בסיטי קולג' של ניו יורק ואת תואר הדוקטור במתמטיקה קיבל מאוניברסיטת אם-איי-טי. משנת 1956 פרופ' אומן הוא חבר סגל המלמד במחלקה למתמטיקה של האוניברסיטה העברית בירושלים. ב 1990- היה בין מקימי המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית, מרכז בין-תחומי החוקר היבטים שונים ברציונליות, בכלכלה ובתורת המשחקים. אומן כתב יותר משמונים מאמרים ושישה ספרים, ולימד על תקן מרצה אורח באוניברסיטאות פרינסטון, ייל, ברקלי, לוביין, סטנפורד, סטוני ברוק ואוניברסיטת ניו יורק. ב 2005- זכה בפרס נובל לכלכלה על עבודתו בתחום תורת המשחקים.

 

נוח אלפר noah_alper_160x190

נח אלפר,  נחשב ליזם סדרתי, שמאחוריו עומדים מיזמים רבים,לרבות שני עסקי מזון שזכו להצלחה משמעותית מאד בארצות הברית.

שש שנים וחצי לאחר שהקים את המיזם המצליח "ניו יורק בייגלס",שפעל בהצלחה רבה במדינת ניו יורק, הוא מכר את החברה תמורת 100 מיליון דולרים. באותה התקופה נוח נחשב למשווק מוצרי הכשרות הגדול ביותר בארצות הברית.

בנוסף למיזם הנ"ל,  נוח הקים גם  את רשת, Bread & Circus, שנחשבה  לרשת מוצרי הבריאות הגדולה בחוף המזרחי  ואשר מאוחר יותר נרכשה ע"י תאגיד   WHOLE FOODS .

בנוסף לפעילותו העסקית הענפה , נוח כתב את הספר "איך להיות מנטש בעסקים" שנמכר באמצעות אמזון–רשת הספרים הגדולה בעולם. בספרו ,הוא שוזר את עקרונות תורת המוסר היהודית על בסיס לתקופה של 35 שנות ניסיון בניהול חברות ומיזמים, ומקדם את הרעיון של להיות מנטש בעסקים כיון שלהיות מנטש בעסקים מועיל לחברה וגם לעסקים.

הוא מסכם את חזון להיות מנטש בעסקים ,  במלים:

"Doing good is doing good for business"

נוח  אלפר הוא מרצה אורח מבוקש באוניברסיטאות המובילות בארה"ב ביניהן:

בית הספר למנהל עסקים   ע"ש HAAS  באוניברסיטת קליפורניה,ברקלי,  וכן בית הספר לניהול Kellogg באוניברסיטת Northwestern; ובבית הספר ללימודי עסקים שבאוניברסיטת ויסקונסין. בנוסף הוא מרצה  במספר רב של קבוצות עסקיות ובקהילות מקומיות ברחבי ארה"ב וקנדה.

 

טל ברודי TalBrody_160x260

טל ברודי הוא הוא גיבור הספורט המודרני הראשון של מדינת ישראל. ככוכב אמריקאי מאוניברסיטת אילינוי, ב-1965 הוא הצטרף לקבוצת מכבי תל-אביב אחרי שהוביל את נבחרת ארה"ב למדליית זהב במשחקי המכבייה באותה שנה.

ב-1967, כוכב הכדורסל שגדל בניו-ג'רסי זכה לתואר איש הספורט הישראלי של השנה לאחר שהוביל את מכבי תל-אביב לזכייה במקום השני בגביע אירופה למחזיקות גביע. ב-1969 הוא הוביל את ישראל למדליית הזהב הראשונה שלה במשחקי המכבייה. ב-1970 עלה לארץ באופן רשמי ונעשה אזרח ישראלי.

במה שנחשב בזמנו להישג הספורטיבי הבינלאומי הגדול ביותר של מדינת ישראל, ברודי הוביל את מכבי של שנת 1977 למשחקי גביע אירופה בכדורסל. לעיתים, במסעה של ישראל לקראת האליפות, התחרות על המגרש נאלצה להתגבר על תככים פוליטיים. בשיא המלחמה הקרה ובעיצומו של חרם סובייטי על ישראל, אלופי המזרח התיכון התמודדו מול צסק"א מוסקבה (קבוצת הצבא האדום), אלופי ברית המועצות ומנצחי גמר הגביע בארבע העונות הקודמות. הסובייטים סירבו לשחק את משחק חצי-הגמר נגד מכבי תל-אביב ולא הירשו לישראלים לבוא למוסקבה. ווירטון שבבלגיה נבחרה כמיקום נייטרלי, אך המיקום לא עזר לבולשביקים. קבוצת מכבי של ברודי הביסו אותם 91-79.

תחרות האליפות נגד מוביל גירגי מאיטליה התקיימה בבלגראד, יוגוסלביה, שהייתה גם היא מדינה קומוניסטית באותה תקופה. מטוס האל-על שהטיס את מכבי לאירוע היה המטוס הישראלי הראשון שניתנה לו רשות לנחות במדינה. "הקבוצה הקטנה שיכלה" ניצחה את הטורניר בו היו 23 קבוצות אלופות באמצעות נצחון על איטליה 78-77, ובכך כבשה לעצמה את אליפות אירופה.

במהלך קריירת המשחק שלו, מכבי תל-אביב של ברודי ניצחה 10 פעמים באליפות המדינה ולקחה את הגביע שש פעמים.

ב-1965 באוניברסיטת אילינוי, הגארד המתנשא לגובה 2.10 מ' זכה בהוקרה אקדמית. באותה שנה, הוא בחר בדראפט ה-NBA, במקום ה-13, ובמקום השני בדראפט של הבולטימור בולטס, אך העדיף לחזור לאילינוי לתואר השני שלו. באותו קיץ הוא נבחר לקבוצת המכבייה של ארה"ב ונסע לישראל בפעם הראשונה. לאחר שנה, הוא קיבל הצעה ממכבי תל-אביב לשחק עם בקבוצה הישראלית.

ב-1968 ברודי גויס לצבא האמריקאי, שם רוב שירותו היה בקבוצות הכדורסל של הצבא (Army) ושל כוחות הביטחון (Armed Forces). קבוצה אחרונה זו סיימה במקום השלישי באליפות העולם בבלגראד.

ב-1979 הוענק לברודי פרס ישראל, ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר במדינת ישראל.

וידאו של טל ברודי   

פרופסור ידידיה צבי שטרן

Yedidya_Stern_160x240

פרופסור למשפטים, סגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה והוגה דעות בענייני דת ומדינה. כיהן כדיקןהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן.

"הנני שייך לאותם חלקים באוכלוסייה היהודית בישראל אשר כפופים, בו זמנית, למרות כפולה – של הריבון המדינתי ושל ריבונו של עולם. אנו שומרים מצוות מכוח אחריותנו הדתית ונוטרים חוק מכוח אחריותנו האזרחית. עבורי ועבור שכמותי, השניות הנורמטיבית, במופעה הנוכחי בישראל, יוצרת קושי אקזיסטנציאליסטי ממשי, בעל אופי ייחודי, שיש לו נפח מעשי חשוב בהווייתנו. אנו מחויבים במלוא המשמעות וללא שום סייג (כמובן, למעט סייגים המעוגנים בתפישות דמוקרטיות מקובלות) לשלטון החוק. בו-בזמן אנו מחויבים במלוא המשמעות וללא שום סייג להלכה (כפרשנותה בחוגים הדתיים אליהם כל אחד משתייך). … עצם הקיום התודעתי בשניות נורמטיבית, ששני חלקיה דומיננטיים כל כך, איננו קל עבור מי שהינו מודע ורגיש לכפל המחויבויות המקנן בו."

– ידידה צ' שטרן: "עושר שמור לבעליו לרעתו: על מקומם של המשפט ושל ההלכה בחברה הישראלית", אלפיים 23, 2002

וידאו של פרופסר ידידה שטרן:

אורלי וואבה

Orly Wahba

מייסדת ומנכ"לית ארגון LIFE VEST INSIDE

דירקטורית פרויקט "בומרנג של חסד"

אורלי וואבה היא מחנכת ויזמית ופעילה חברתית וחזונה  הוא להעניק השקאה ומוטיבציה לאנשים להיפוך את העולם למקום יותר טוב ע"י מעשי חסד.

בשנת 2012 אורלי ייסדה את ארגון Life Vest Inside שהוא עמותה ללא מטרת רווח אשר ייעודה הוא להעצים ולאחד את העולם על בסיס הערך של נתינה וחסד.

באמצעות פעילות העמותה, אורלי מעודדת את האנשים לאמץ את הרצון לתת לזולת, ולהבין שבעת מצוקה , הנתינה לזולת היא למעשה חגורת ההצלה. עמותת LVI פועלת ליצור שינוי בעולם באמצעות המדיה, טכנולוגיה, וחינוך.

העמותה של אורלי זכתה להכרה בינלאומית כאשר הסרט שהיא הפיקה "בומרנג של חסד" זכה ב- 30 מיליון צפיות  ברשת החברתית יו טיוב. הצלחתה הביאה לכך שארגון TED הזמין אותה להרצות בנושא של עוצמת הנתינה לזולת.

אורלי החלה את הקרירה שלה בנתינה כשהייתה מורה בית ספר יסודי בישיבת פלטבוש בברוקלין בעיר ניו יורק. היא לימדה את תלמידיה לבנות את אופיים סביב הערך של נתינה לזולת ולהשתמש בכוחם להשפיע על סביבתם באופן חיובי. אורלי מאמינה שככל שיגדל מספרם של חברי קהיליית החסד בעולם, יותר אנשים יחוו מניסיונם את התועלות הטמונות במעשי חסד ונתינה לזולת.

http://www.lifevestinside.com/