מה זוכי פרס נובל אמרו על הספר "להיות מנטש":

"הערכים שלכם הם הערכים שלי והרצון שלכם לעשות שינוי הוא הרצון שלי" – חתן פרס נובל, פרופ' דן שכטמן

"תורת המשחקים מוכיחה שאופי טוב בונה מערכות יחסים חיוביות ויציבות" – חתן פרס נובל, פרופ' רוברט אומן"

"מה שמאיים על החברה שלנו אלה הם סכסוכים פנימיים ושנאה בין קבוצות שונות, חוסר היכולת להקשיב ולדבר בצורה תרבותית וחוסר הבנה של משמעות החיים שלנו כאן ושל מטרתם. אני מקווה ש'להיות מנטש' יבנה גשר מעל המים הסוערים האלה" – חתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר

איך אתם יכולים לעזור

עמותת 'להיות מנטש' זקוקה לכם. אנא תמכו בפרוייקטים שלנו!

בניסוח שלך

שאלנו אנשים רבים מהו לדעתם מנטש – והם אמרו לנו. אנו רוצים לשמוע ממך! אמור לנו: זה יכול להיות תיאור של מישהו, מחשבה כלשהי, רעיון או כמה מילים. מה שחשוב לך.

צפו בסרטון שלנו

הספר

הספר “להיות מנטש” בהוצאת ידיעות ספרים

BeAMensch_Heb_Book_Cover

הספר הזה יכול לשנות לך את החיים – אם תינתן לו ההזדמנות. מומחים בתחומים שונים – מרפואה ועד תרפיה, ממתמטיקה ועד עסקים, מרוחניות ועד עשייה פוליטית – כותבים אודות ניסיונם ועל הדרך שבה תכונות אופי חיוביות הביאו אותם למקומם בחיים.

באמצעות ניסיון חיים אמיתי ותיעוד מדעי, את/ה תראה/י מדוע היותך אדם טוב, מנטש, הוא המפתח לבריאות, לאושר ולשגשוג אישי וקהילתי.

לרכישת הספר מהוצאת ידיעות ספרים לחץ

ביקורת מאת פנינה קס

חוסר היכולת של האדם להבין את גורלו, לא כל שכן לקבלו בהבנה, הוא מוטיב חוזר בכל האמנויות. בין אם מדובר ב"אדם החושב" של אוגוסט רודן ובין אם מדובר באיוב המקראי השואל "למה אני?" ו"מה אני?" – אלה הן שאלות המשותפות לכל התרבויות. במשך שנים, מרכיב עיקרי של השוק הלא-בדיוני היה הספר שמבטיח לעזור לנבוכים, לדואגים, לבודדים, לנרגנים ולכל אלה החשים שהידע המצטבר של המאה שלנו לא ענה לשאלה עמוקה ומטרידה זו. ספרים רבים, ובתוכם רבי-מכר, בקושי גירדו את פני השטח ורבים מהם נדחו, ובצדק, כ"פסיכולוגיה בגרוש". בעידן מהיר זה של התקדמות טכנולוגית, מה שמטריד אנשים רבים ונעשה יותר ויותר ברור הוא הריק שבחיינו האישיים. לדעת רבים בעולם התקשורת האנושית, בין אם מדובר במיי-ספייס, ביוטיוב או בטוויטר, היא רק שחזור סינתטי של האנושי וההומני.

בספרון רזה זה, ד"ר קפלן פנה אל קבוצה מרתקת של הוגי דעות, פעילים חברתיים ואנשי אקדמיה וביקש מהם להציג את התובנה הייחודית שלהם לבעיית האופי האינדיבידואלי והאתיקה. השולחן העגול האמיתי הזה של תיאורטיקנים, אנשי עסקים והוגים דתיים יוצר קריאה מלאת שאר רוח; נתן שרנסקי לצד פרופ' ישראל אומן ואחריהם התלמיד החכם, הרב אברהם טוורסקי – גישה נפלאה ודי שונה מן התפיסה הרגילה בנושא. לסיכום, קריאה רצופה מחשבות.

ציטוטים מן הספר:

שרה יוכבד ריגלר, מחברת 'נשים קדושות' ואורות מירושלים' – "על-פי היהדות, מטרת החיים היא תיקון המידות: אם אדם הוא קמצן, להפוך לנדיב יותר; אם אדם הוא קל לכעוס, להפוך לסבלני יותר; אם אדם משקר דרך קבע, להפוך לכנה יותר. במילים אחרות, מטרת החיים על-פי היהדות היא להיות מנטש".
 
הרב ד"ר אברהם טוורסקי – "אדם יכול להגיע לאושר רק כאשר הוא מתגבר על תשוקותיו המולדים ושואף למטרה הנמצאת מעבר לסיפוק עצמי… רק כאשר האדם באמת שלם הוא מסוגל להשיג את האושר הגלום בחיים של מנטש".
 
הווארד ג'ונס, מייסד ומנכ"ל חברת IDT – "אופי טוב, שלכל הפחות הוא חיוני – אם לא יותר מזה – לייסודה ולניהולה של חברה גדולה, אפשר לפתח. התמדה, אומץ, סבלנות, אמפתיה, נאמנות, כנות, יושרה, טוב-לב, נדיבות, היכולת לשתף פעולה עם אחרים – על כל אלה ניתן לעבוד, ניתן לטפח אותם… עד שלא תוכל להסתכל על כל אדם, לראות אותו כשווה ובאמת להקשיב למה שיש לו לומר, לעולם לא תהיה בטוח האם יש לו משהו מרתק להציע לך או שלא".
 
ד"ר יקיר קאופמן, מנהל המחלקה הנוירו-פסיכוגריאטרית בבית החולים הרצוג בירושלים – "אם נמצא דרכים לפתח את עצמנו מבחינה פנימית, כך שבאמת נהיה אנשים רגישים רוחנית שהם אכפתיים יותר, נדיבים יותר, צנועים יותר, אסירי-תודה יותר, כנים יותר, נאמנים יותר, אז עצמיותנו הפנימית החיובית יותר והיפה יותר תתגלה באופן חיצוני כגוף בריא וכשיר יותר".
 
הרב פרופסור דוד גוטליב, מרצה לשעבר בלוגיקה מתמטית באוניברסיטת ג'ון הופקינס – "אלטרואיסט הוא מישהו הפועל למען טובת הזולת. מה שהופך אותו לאלטרואיסט הוא העובדה שהסיבה לפעולתו היא הרצון לעזור לאדם אחר. אין דבר המונע מן האלטרואיסט להרוויח מפעולותיו, כל עוד הרווח לא היה הסיבה לפעולה… מרכיב חיוני בחיים האידיאליים הוא אהבה, הן היכולת לזהות אהבה של הזולת והן היכולת להגיב או ליזום מתוך אהבה למען הזולת. זהו מרכיב עיקרי בהערכתנו אופי טוב… מעשים הם ביטויים של אופי. אהבה היא המרכיב העיקרי באופי אידיאלי – ככל שהמניעים קרובים יותר לאהבה, כך עולה הערך שאנו מייחסים למעשיו של אדם. הערך הגלום באדם אוהב איננו רק שהוא משפר את מעשיו. להיות אדם אוהב זה להיות האדם הטוב ביותר שאפשר להיות.