מה זוכי פרס נובל אמרו על הספר "להיות מנטש":

"הערכים שלכם הם הערכים שלי והרצון שלכם לעשות שינוי הוא הרצון שלי" – חתן פרס נובל, פרופ' דן שכטמן

"תורת המשחקים מוכיחה שאופי טוב בונה מערכות יחסים חיוביות ויציבות" – חתן פרס נובל, פרופ' רוברט אומן"

"מה שמאיים על החברה שלנו אלה הם סכסוכים פנימיים ושנאה בין קבוצות שונות, חוסר היכולת להקשיב ולדבר בצורה תרבותית וחוסר הבנה של משמעות החיים שלנו כאן ושל מטרתם. אני מקווה ש'להיות מנטש' יבנה גשר מעל המים הסוערים האלה" – חתן פרס נובל, פרופ' אהרון צ'חנובר

איך אתם יכולים לעזור

עמותת 'להיות מנטש' זקוקה לכם. אנא תמכו בפרוייקטים שלנו!

בניסוח שלך

שאלנו אנשים רבים מהו לדעתם מנטש – והם אמרו לנו. אנו רוצים לשמוע ממך! אמור לנו: זה יכול להיות תיאור של מישהו, מחשבה כלשהי, רעיון או כמה מילים. מה שחשוב לך.

צפו בסרטון שלנו

מכתבי ההערכה של משתתפים

להלן ציטוטים נבחרים מתנועות נוער ובתי ספר שהשתתפו בתוכניות שלנו:

"המפגש היה מרגש ומרתק ונמשך הרבה מעבר למצופה… אתם חייבים להצליח! תודה על הכל!"
"אני כותבת לאחר המפגש השני ואני מרגישה סיפוק פנימי עצום… הסיור היה מרתק… לאחר מכן התחלקנו לקבוצות קטנות עם כיבוד ושתיה… אני זוכרת את המבטים הראשונים איך בחנו אחד את השני, את הלבוש… הסקרנות בערה בתוכנו… הזמן עבר במהירות… לאחר מכן במפגש השני היה הרבה יותר משמעותי ומעניין… היה מדהים מסקרן ומשמעותי, הצלחתי להבין את הקסם שבהרבה דברים שסלדתי מהם לפני המפגשים ואני כל כך שמחה בכך. אני חושבת שאת עוצמת ההשפעה של המפגשים הללו אני לא אוכל לדעת לעולם… אני מאד מקווה שיהיה המשך לפגישות ושניצור קבוצה משותפת ללמוד ולפעול ביחד… נהננו מאד, למדנו המון וחווינו חוויה עמוקה ומשמעותית. המון המון תודה…"

 

Meeting_Kibutz_Yakum

Meeting_Scouts_N_TA

 

"בימינו נדיר למצוא אנשים המוכנים לפעול לטובת קידום ההבנה בין החילונים לחרדים… ברצוני להודות לכם על שיחה מרתקת, מפגש שאורגן באופן מקצועי ועל פעילות מהנה. הופתענו לגלות נוער חרדי שמעוניין לדבר… הופתענו לגלות את האדם שבתוך כל אחד… "

 

"ברצוני להודות לכם על ארגון הפעילות… מעבר לכך שמטרת הפעילות חשובה מאין כמוה, מצאתי לנכון לציין את הרמה הארגונית והכללית של הפעילות… החניכים נהנו מאד וזו היתה בשבילם חוויה מיוחדת במינה… "
"זה פשוט מדהים…כולנו תקווה להמשיך את האחדות הזו ע"י מפגשים, לימוד משותף ואירועים קהילתיים משותפים… מקווים להביא כמה שיותר אנשים למפגשים המרגשים הללו.. "
"בסדרת המפגשים הרבים, היחודיים והמרגשים הללו, למדנו להכיר זה את עולמו של זה… במפגשים נוצרו קשרים אישיים ובכל פעם התגלה כי המשותף רב על השונה. זוהי חוויה שהעשירה את עולמנו ותחקק בליבנו… אנו רוצים להביע את תודתנו והערכתנו על ההשקעה והדבקות במטרה לאורך כל הדרך… אנו מקווים כי זוהי רק התחלה של ידידות נפלאה… "
"הסיור היה מעניין, סוחף והותיר חותם חיובי… לאחר מכן נפגשנו עם צעירים חרדים… המפגש נשא במהלכו הפתעות רבות… אופיין בפתיחות רבה מעל למשוער… ניהלנו מערכות דיון אישיות ברמות שלא תיארנו שיעלו… היה מעניין ומרתק… גילינו עולם חדש. מפגש זה תרם רבות להבנה ואף הוביל לחברויות בין חיילים לבין חרדים שפגשנו…"
"ברצוני להודות לכם על היוזמה הברוכה של עריכת מפגשים בין תלמידים חילוניים לבין חרדים. העובדה שהמפגשים נערכו באוירה חופשית ונעימה, בקבוצות קטנות, אפשרה חשיפה והיכרות מעמיקה ואיכותית זה של זה. התלמידים פתחו צוהר לעולמות שונים ומרתקים אחד של השני והכל באופן מתון ועניני… כולי תקווה שמפגשים מעין אלה ימשיכו ויאפשרו הרחבת מעגלי ההיכרות בין תושבי העיר… תודה מקרב לב… "
"ברצוננו להודות לכם על היוזמה למפגש החשוב בין קבוצת הנוער שלנו לקבוצה החרדית מירושלים… פגישה כזו נראית לנו חיונית… ברצוננו להודות על קבלת הפנים בירושלים, על הסיור שפתח לנו צוהר לאורח החיים החרדי שכמעט זר לנו. וכמובן על מסגרת הדיון המשותפת המוכיחה כי השפה המשותפת שהיא קיומית כל כך, אכן קיימת… יצאנו מחוזקים ואנו מבקשים לחזק את ידכם לעתיד… כמו כן אנו רואים חשיבות רבה בהקמת קבוצות גדולות יותר, הנפגשות באופן קבוע ומעמיק… בהצלחה…

Meeting_Scouts_TAMeeting_Shomer_Hatzair

 
"אני רוצה להודות מקרב לב על העברת השתלמות מקורית, מעוררת רגשות ומלמדת… כל יהודי, ישראלי ואף כל אדם באשר הוא מומלץ לעבור… סוף סוף יש תנועה שמביאה הלכה למעשה הידברות אמיתית… אני חייבת לציין שההרצאה, הסיור והמפגש היו משמעותיים ושינו את המבט על האדם החרדי… לדעתי פעילות זו היא חובה לבני נוער ולחיילים בצבא…
"בפעילות נכחו חיילי המדור, רכזיו וקצינותיו… יום הפעילות היה מוצלח ומרגש… הישיבה בקבוצות קטנות אפשרה שיחות אינטימיות וכנות. החיילים הביעו התרגשות רבה לאחר המפגש ורצון להמשך המפגשים… "
"מפגש זה אופיין בפתיחות, ברצון להקשיב… סגל ירושלים רואה במפגש זה התחלתו של שיתוף פעולה כחלק מראציונל עבודה… במטרה להמשך ההידברות, אנו רואים את כלל חיילי וחניכי המחוז כחלק מפרוייקט חשוב זה… "
"היחס היה נחמד ומשדר כבוד הדדי… אחד החיילים אמר כי זו היתה השעה המעניינת ביותר שחווה בשירותו בצבא… הזמן חלף כל כך מהר – עדות שנהננו… המפגש היה מוצלח מאד ונוצר ענין רב ורצון לקיים מפגשים נוספים מסוג זה… "

 

Trip_Shomer_Tzair_Jerusalem_trim